به طور کلی ساینده‌ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند، که شن های ساینده در دسته مصنوعی قرار می گیرند.

 

شن ساینده چیست؟

شن ساینده برای صیقل دادن، صاف کردن و ساییدن اشیا استفاده می شود. در صورتی که جسم شما از جنس چوب باشد یا جنس نرمی داشته باشد می توانید از ساینده های نرم استفاده کنید، شن ساینده بیشتر در صنعت و مصارف تکنولوژی کاربرد دارد که اشکال مختلفی نیز دارد که هر کدام خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی دارند همانطور که گفتیم، از شن های سایند به جهت صیقل دادن اجسام استفاده می شود.

 

 انواع شن ساینده

سیلیس

گارنت

مسباره

 

سیلیس

یکی دیگر از انواع شن ساینده، سیلیس می باشد امروزه استفاده از این ماده در ایران و اروپا منع شده است به دلیل آلوده بودنش چون منجر سرطان می شود.

سلیس به دلیل آلایندگی بالایی که دارد بسیار سرطان زا بوده، به همین دلیل دیگر از سیلیس استفاده نمی شود. اما گارنت بسیار کاربردی است چون آیالندگی کمی دارد.  سختی گارنت از 7 موس به بالا می باشد، که بستگی به نوع گارنت دارد.گارنت ها به چند نوع  تقسیم می شوند مثل گارنت آلموندی و گارنت گلوسورا. گارنت آلموندی قرمز رنگ است گارنت گلوسورا قهواه ای رنگ است.

سختی مسباره از 5/6 تا 7 موس می باشد. مسباره دو نوع براق و مات دارد. نوع براقش که یک بار مصرف است به دلیل اقتصادی بودنش کاربردی می باشد، در صورتی که نوع مات مسباره، برای مخازن و چند بار مصرف می باشد. مسباره برای تمیز کاری فولاد آهن نیز استفاده می شود.

 

گارنت

قیمت گارنت

یکی از انواع ساینده ها پودر گارنت می باشد که از نوع ساینده های مصنوعی به شمار می آیند که چگالی متغییری نیز دارند. شرکت پیشرو روش پارسه در جهت تأمین انواع ساینده های صنعتی از قبیل گارنت قرمزه و قهوه ای، مسباره و شن های ساینده اقدام نموده است. ماسه‌ ساینده‌‌ ای که در آخرین مرحله از دستگاه در نازل با آب پرفشار مخلوط می شود، گارنت است این ماده سبب ایجاد نیروی برش قوی در برش واترجت می شود. برای دستگاه های واترجت ابرزیو(گارنت) بسیار ضروری است. مصرف مناسب ابرزیو(گارنت) بر کاهش هزینه برش تاثیر مستقیم می گذارد، همچنین زمان برش بر هزینه تمام شده عملیات برش تاثیر مستقیمی می گذارد. در صورتی که  از گارنتی با دانه های نامناسب استفاده شود مجب از بین رفتن سریع نازل و صدمه به دستگاه می شود.

 

مسباره

گریت مسباره براق

اساس انتخاب مسباره بر پایه درجه زنگ زدگی و همچنین نوع فلز پایه براساس میزان پوشش اکسیدی می باشد در ضمن برای رنگ آمیزی از رافنس و اندازه گریت بسیار اهمیت دارد. بررسی اندازه و سایز دانه مسباره بسیار اهمیت دارد. برای تمیز کاری فولاد و آلمینیوم از مسباره با اندازه 0/2-1 استفاده می شود. مسباره مناسب به جهت استفاده برای مخازن و قسمت هایی که دچار گرد و غبار سطحی هستند باید در اندازه 0/2-1 باشد. برای مصارف کشتی سازی و تعمیرات مخازن و همچنین تعمیر بدنه کشتی ها، برای بر داشت لایه های ضخیم زنگ زدگی از مسباره هایی با دانه و اندازه درشت تر استفاده می شود.

یکی از محصولات فرعی فرآیند استخراج مس، مسباره مات است، از مسباره مات برای رنگ آمیزی سطوح استفاده می شود، یکی از مزایای استفاده از مسباره سختی و چگلالی بالا می باشد، مسباره سرعت و تمیزی بیشتری نسبت به سایر ساینده ها دارد به همین دلیل یک جایگزین بسیار مناسب به جای سیلیس می باشد. در فرآیند تولید مسباره با توجه به نوع مواد اولیه دو نوع مات و براق تولید می شود.

 

قیمت شن ساینده

قیمت شن ساینده بر اساس نوع شن ساینده و میزان سختی آن، بسته بندی آن ( کیسه، جامبو بگ، فله ) و همچنین کاربردی که دارند متفاوت است. قیمت گارنت با توجه به سختی و کاربرد آن بسیار بیشتر از مسباره و سیلیس می باشد.

 جهت اطلاع از قیمت های روز می توانید به طور مستقیم با کارشناسان ما از طریق تلفن های موجود در سایت تماس گرفته تا راهنمایی های لازم صورت گیرد.

شرکت پیشرو روش پارسه با داشتن چند سال سابقه کار در زمینه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرد. از مهم ترین فعالیت های این شرکت تولید، عرضه و صادرات شن های ساینده از قبیل مسباره، گارنت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول می توانید از طریق تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

 

Summary
Service Type
فروش شن ساینده
Description
فروش انواع شن ساینده