به صورت کلی 2 نوع مسباره وجود دارد، مسباره مات و مسباره براق. در ضمن نوع فلز پایه در مسباره بر اساس میزان پوشش اکسیدی انتخاب می شود، برای کار رنگ آمیزی با مسباره از رافنس و اندازه گریت استفاده می شود. یکی از ویژگی های مهم مسباره سایز دانه های آن می باشد به طور مثال برای تمیز کردن فولاد و آلمینیوم از مسباره ای با سایز 0/2-1 استفاده می شود. و برای مخازن و قسمت هایی که دارای گرد و غبار هستند از مسباره با سایز 1-0/2استفاده می شود. از مسباره هایی با سایز درشت تر برای تعمیر مخازن و بدنه کشتی ها استفاده می شود.

مسباره براق به کمک آب سرد می شوند. در صورتی که مسباره مات چند یار مصرف است و از نظر قیمت نیز مات گران تر است، مسباره مات در مجاورت هوا سرد می شود،  سختی بالاتری دارد چند بار مصرف است و به جهت استفاده برای تعمیر مخازن کاربردی است.

 

انواع مسباره

مسباره براق

 مسباره مات

مسباره مات ازمهم ترین محصولات فرعی فرآیند استخراج مس می باشد برای رنگ آمیزی سطوح می توانید از مسباره براق استفاده کنید چگالی بالای مسباره مات و سرعت تمیزی این نوع مسباره نسبت به سایر ساینده ها بیشتر است. مسباره براق یک بار مصرف است و قیمت مناسبی دارد.

 

تفاوت مسباره مات و براق

مهم ترین تفاوت بین مسباره مات و براق میزان سختی آن ها است به طور کلی درجه سختی مسباره از 5/6 تا 7 موس می باشد. درجه سختی مسباره براق نسبت به مسباره مات کمتر است. مسباره براق یک بار مصرف است و بیشتر برای سندبلاست خطوط لوله استفاده می شود که بیشتر از یک بار نیز نمی توان از آن استفاده کرد. به دلیل یک بار مصرف بودن نوع براق مسباره از نظر اقتصادی به نسب مسباره مات که چند بار مصرف می باشد تفاوت دارد. معمولا در جاهایی که قابلیت جمع آوری مسباره بعد از مصرف وجود دارد از مسباره مات استفاده می شود ولی اگر این امکان وجود ندارد بهتر است که از مسباره براق استفاده شود.

 

تولید کنندگان مسباره

شرکت پیشرو روش پارسه یکی از تولید کنندگان مسباره در کشور می باشد این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرده است. از مهمترین فعالیت های این شرکت تولید انواع شن های ساینده از جمله مسباره است.

 

قیمت مسباره مات و براق

قیمت مسباره با توجه به نوع و کاربردی که دارد متفاوت است، همانطور که گفته شد مسباره مات به دلیل اینکه قابلیت چند بار مصرفی دارد به نسبت مسباره براق گرانتر می باشد، شما می توانید برای اطلاع از قیمت های مسباره از طریق تلفن های موجود در سایت با شرکت ما تماس بگیرید و به طور مستقیم با کارشناسان ما در این زمینه صحبت کنید، کارشناسان ما راهنمایی های لازم در این زمینه را به شما ارائه می دهند.

 

 

Summary
Service Type
فروش مسباره مات و براق
Description
تفاوت مسباره مات و براق